گل آرایی یکی از بخش های مهم و جدا نشدنی مراسم های عقد و عروسی است که نمیشود آن را یک کار ساده و پیش پا افتاده تلقی کرد. گل آرایی بسیار سخت است و نیاز به تخصص دارد. گل آرایی در مراسم عقد و عروسی به قدری مهم است که نمیتوان این مراسم های به یادماندنی را بدون گل آرایی تصور کرد، بنابراین نیاز به ایده و اصول برای گل آرایی دارید. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را درباره ی اصول گل آرایی ارائه دهیم. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.


اصول گل آرایی :


تنظیمات گل عروسی در هر فرهنگی، بخش مهمی از عروسی محسوب میشود. گل آرایی جایگاه عروس و داماد با گل های طبیعی و تور فضا را مجلل و با شکوه جلوه میدهد، گل آرایی میز شام را دست کم نگیرید زیرا بیشترین تاثیر را بر روی مهمانان دارد. ورودی تالار، صندلی های مهمانان، صندلی عروس و داماد، کیک عروسی و... همه نیاز به گل آرایی دارند. چراکه گل آرایی در مراسم عروسی، زیبایی و جذابیت مضاعفی را به مراسم می بخشد. برای گل آرایی مراسم عروسی ابتدا باید یک درک مستقل از مراسم، رنگ ها و انواع گل های عروسی داشته باشید. در نتیجه تعداد گل هایی که برای دکوراسیون نیاز دارید را تخمین بزنید.

 همچنین برای گل آرایی مراسم عروسی باید به نوع و طیف رنگی دسته گل عروس و گل آرایی ماشین عروس توجه کرد. همچنین گل آرایی را باید با سبک و رنگ لباس عروس، مدل مو عروس، رنگ صندلی های مراسم هماهنگ کرد.


تاثیر فصل بر گل آرایی مراسم عروسی :


بهتر است قبل از هر کاری گل های مورد نظر خود را انتخاب کنید و اینکه از چه گل هایی خوشتان می آید و دوست دارید. شما باید به دو نکته توجه داشته باشید, اول اینکه چند نوع گل با توجه به فصلی که در آن قرار دارید انتخاب کنید. دوم اینکه به ماندگاری گل نیز توجه داشته باشید. همچنین رنگ گل ها را متناسب با سالن یا باغ عروسی انتخاب کنید. شما با توجه به جایی که انتخاب می کنید؛ نحوه ی گل آرایی مختلفی را احتیاج دارید. برای مثال اگر توی یک باغ عروسی می گیرید، با توجه به درخت و گل بهتر است که از گل های کمتر روی میزهایتان استفاده کنید تا شیک تر به نظر برسد. برعکس اگه در تالار عروسی می گیرید، از گل آرایی بیشتری استفاده کنید تا جلوه مراسم را چند برابر کند.

 مراسم عروسی در فصل زمستان : عروسی های زمستانی تمایل به ظرافت و زیبایی بیشتری نسبت به فصل های دیگر دارد. زیرا فصل زمستان، بسیار سرد و خالی از هر رنگ و گل طبیعی بر روی درختان و طبیعت است. بنابراین باید با گل آرایی به مراسم عروسی، رنگ و بوی شادابی و طراوت بدهیم.

 مراسم عروسی در فصل بهار : فصل بهار بهترین زمان برای برگزاری مراسم عروسی است. گل های بهاری انتخاب خوبی برای تزئین مراسم عروسی است و وضعیت جوی و آب و هوا در این فصل به ماندگاری گل و حفظ طراوت گل ها کمک میکند. همچنین تنوع گل در این فصل به انتخاب راحت تر عروس و داماد کمک خواهد کرد.

 مراسم عروسی در فصل تابستان : فصل تابستان نیز یکی از زمان های محبوب برای برگزاری مراسم عروسی است. گل های ایده آل برای طراحی گل های عروسی در فصل تابستان زیاد است و بدلیل شرایط جوی و محیطی در این فصل، عروس و داماد به راحتی میتوانند گل های موردعلاقه ی خود را انتخاب کنند.

 
مراسم عروسی در فصل پاییز : گل های رنگارنگی که در فصل پاییز شکوفا می شوند، برای تبدیل شدن به یک مراسم عروسی رومانتیک، تاثیرگذار هستند. همچنین بسیار زیباتر است اگر برای تزئین گل آرایی از طیف رنگی زرد و نارنجی استفاده کنید.

 

 

 

  تشریفات تفرشی کلیه ی خدمات مربوط به مراسم عروسی از جمله گل آرایی منحصر به فرد را به بهترین حالت و مبنی بر سلیقه ی شما برعهده می گیرد. کافی است با ما تماس بگیرید و با مشاوران ما مشورت کنید : 02188360826

 

معرفی چند نوع گل برای گل آرایی مراسم عروسی :


گل رز :

همانطور که میدانید در دنیا گل رز سمبل عشق است، تعداد زیادی از انواع گل رز وجود دارد. گل رز مینیاتوری از محبوب ترین انواع گل های رز هستند که تقریبا در همه ی فصول سال میتوان از آنها استفاده کرد. رز ها رنگ های متفاوتی دارند و هر رنگ هم نماد یک حس می باشد. بهتر است برای انتخاب این نوع گل با طراح گل مشورت بگیرید.

 گل کاکتوس :

این روزا خیلی ها دوست دارند برای تزیین میز مراسم عروسی، از گیاهانی که محیط های خشک را دوست دارند، استفاده کنند. استفاده از انواع و اقسام کاکتوس های تزیینی توی ظرف های شیشه ای برای تزیین میز مهمون ها ایده ی خیلی جدید و زیبایی می شود. از این طریق میتوانید منحصر به فرد ظاهر شوید!

 گل لیسیانتوس :

این نوع گل یکی از زیباترین و رویایی ترین گل هایی‌ست که می‌توانید برای تزیین میز عروسی و دسته گل‌تان از رنگ های سفید و لیمویی و زرد آن استفاده کنید که با گلبرگ های نازک و قیمت اندکش دل هر عروس و دامادی را می‌برد.

 گل های شمعدان :

شکوفه های بزرگ برای میز مهمون ها بسیار محبوب و جذاب است. امروزه زوج ها تمایل دارند به سبک کلاسیک ظاهر شوند و از اکسسوری لوکی و قدیمی، برای تزئینات مراسم عروسی استفاده کنند.


ایده های گل آرایی برای مراسم عروسی :


زوج ها می توانند از طراح گل مراسم بخواهند گل ها را با رنگ تم عروسی هماهنگ کند. همچنین عروس ها عاشق استفاده از گل های تازه در گلدان ها و بطری ها تزیین شده اند هستند. ایده های جذاب زیادی وجود دارد برای گل آرایی مراسم عروسی، به عنوان مثال: قرار دادن گل در ظروف چینی برای تزیین وسط میز هم ایده جالب و دوست داشتنی می باشد.
برای تزئین مراسم عروسی به روش های سنتی، می توان یک قطعه تزیینی مرکزی با ارتفاع بلند به همراه گل ها و شمع هایی بلند برای کناره هایش انتخاب خوبی باشد. گل های بزرگ مناسب نیست چون دید میهمان هایی که پشت میز می نشینند را کور میکند. باید راحتی دید مهمان ها در نظر گرفته شود.


ایده سقف با پوششی از گل نیز واقعا عالی است. آراستن سقف محل برگزاری مراسم جشن عروسی به گلهای زیبا، باعث جلوه ی با شکوه و پر زرق و برق مجلس شما می شود.

 گذاشتن گلدانی با شکوفه های فصلی بسیار ایده خوبیست. شکوفه های فصلی به شکل دیوانه کننده ای جذاب هستند. تاج گل برای خدمه و یا مهمانان مخصوصا کودکان ایده سرگرم کننده ای است.
به جای استفاده از لوستر کریستال می توانید از لوستر گل استفاده نمایید .آویزان کردن گل هایی همچون سمبل صورتی، گیاهان سبز و یا حتی انواع بری ها (انواع تمشک) از یک حلقه به شکل آبشاری، نقش یک لوستر را ایفا می کند و حس تازگی را القا می نماید.

 در نتیجه گل آرایی در عروسی به چند مورد بستگی دارد که شامل موارد زیر است :


• فصل برگزاری عروسی

• سلیقه عروس و داماد

• مواردی که برای گل آرایی در نظر داریم

• و در نهایت میزان هزینه و بودجه ای که برای گل آرایی عروسی در نظر گرفته شده است