غذای فرنگی

غذای فرنگی

غذای فرنگی  به دو دسته تقسیم میشود : غذای فرنگی ساده و غذای فرنگی دریایی

که در این مطلب به طور اجمالی توضیحی میدیم ولی بصورت کامل و جامع در بخش های هرکدام میتوانید مرجعه کنید
نخستین  رستوران های فرنگی در دهه ی  1309شمسی به وسیله روس ها و ارامنه به راه افتاد و زمانی که این رستوران های شبه غربی در بعضی خیابان های تهران و .... نمایان شد ایرانیان نخستین بار در آن رستوران ها با غذاهایی جدید و نو آشنا شدند از جمله سوپ-کتلت- راگو- ژیگو- مغز و شیشلیک و به این غذاها میتوان بیف استروگانف- کیوسکی- پاستا- چیکن آلاکینگ هم افزود.
که هم غذاهای خانگی محسوب میشوند هم غذاهای مجلسی که میتوان در مراسم های عقد و عروسی یا حتی تولد ها هم از آنها استفاده کرد و غذایی هایی هستند که طرفدارهای بسیاری در جمع بزرگسالان و نوجوانان دارد به همین دلیل همه سعی میکنند حداقل یک الی دو مدل از غذاهای های فرنگی روی میز شام خود قرار دهند
انواع دیگری از غذاهای فرنگی نوع دریایی آن است مانند سوشی و میگو و ماهی و صدف و....
که در جمع جوانان و نوجوانان سوشی بسیار طرفدار پیدا کرده است البته این موضوع که این غذاها از کجا تهیه شده است خیلی مهم است .
و بسیار مفید است زیرا ماهی خام امگا3دارد و به بهبود جریان خون و محافظت از قلب کمک میکند و برنج سفید منبع خوب انرژی و پروتئین است که در زمان های گذشته برای درمان بیماری های گوارشی استفاده میشود و هم چنین برای اسهالنیز بسیار مفید است هرچند برنج سفید دارای مواد مغذی کمتری از برنج قهوه ای است ولی برنج قهوه ای دارای فیتیک اسید است که از جذب آهن و کلسیم جلوگیری میکند.
وسابی:خمیر سبز رنگ که با سوشی سرو میشود. در واقع مانند سس خردل برای ژاپنی هاست و بسیار مفید است برای جلوگیری از خرای شدن دندان ها و تمیز نگه داشتن دهان و استفاده مرتب از وسابی باعث جلوگیری از سرطان و ایجاد لخته های خون میشود

مطالب مرتبط

ظروف کرایه

کرایه میزو صندلی

اجاره صندلی


جستجوی دقیق تر

غذای, فرنگی, لیست, منو, بدون, خدمات, دیگر